piątek, 10 kwietnia 2015

Symbole

Teriantropia i wilkołactwo posiada kilka symboli, używanych często w internecie, ale znacznie rzadziej w realnym świecie. Dzięki tym znakom członkowie społeczności mogą rozpoznać się w tłumie.

Najpopularniejszym z nich jest Theta-Delta.


Składa się z dwóch liter alfabetu greckiego splecionych ze sobą. Delta w kształcie trójkąta oznacza zmianę. Litery tej używa się min. w fizyce do oznaczania różnicy. Theta - okrąg z linią w środku, jako litera, której nazwa zaczyna się na "T", reprezentuje słowo Terian. Czasami kreska w środku okręgu jest omijana albo wprowadza się różne modyfikacje, jak głowa teriotypu wewnątrz symbolu.
Theta-Delta powstało w 2003 roku na forum The Werelist.

Pozostałe symbole mają mniejsze znaczenie.

Bardzo rzadko używanym symbolem, jest Wolfsangel (niem. wilczy hak). Ze względu na niemiłe skojarzenia w niektórych krajach jego publiczne wystawianie jest zabronione. Na najszerszą skalę był używany przez nazistów, obecnie neonazistów.
Wolfsangel powstał z runy Eihwaz i na początku był używany w Niemczech. Pionowa wersja jest znana jako "piorun" (Donnerkeil), a pozioma - "wilkołak" (Werwolf). Znany jest też jako wilczy hak. Żelazne narzędzie o podobnych kształtach było używane jako pułapka na wilki. Jedną, zakrzywioną część wbijano w drzewo, a na drugi koniec przymocowywano mięso. Wilk łykał haczyk jak ryba i nie był w stanie się wyzwolić.


Theriogram to symbol stworzony przez Świątynię Therian, zamkniętą grupę wyróżniającą się tym, że teriantropia jest dla niej czymś w rodzaju religii.
 Członkowie Therian Temple nie chcieli przyjąć Theta-Delta jako symbolu i stworzyli swój własny. Składa się z trapezu (wiedza, długotrwałe zmiany) i dwóch krzyży. Jeden z nich jest prosty, a drugi odwrócony, co ma symbolizować równowagę i dualizm. Może nie widać tego zbyt dobrze na zdjęciu, ale w dolnych wierzchołkach trapezu znajdują się małe Słońce i Księżyc, o podobnym znaczeniu co krzyże. 

Symbolem Otherkinów jest za to siedmioramienna gwiazda.





0 komentarze:

Prześlij komentarz